Optymalizacja stron internetowych

Optymalizacja Strony Internetowej

Optymalizacja strony internetowej to podstawa i pierwszy krok do uzyskania wysokich wyników wyszukiwania i osiągnięcia TOP1 w Google.

Kluczem do uzyskania wysokich pozycji w wyszukiwarkach jest odpowiednia optymalizacja SEO strony internetowej.

W przypadku pozycjonowania stron na frazy z mało konkurencyjnej grupy, często już sama odpowiednia optymalizacja serwisu pozwala na osiągnięcie zadowalających wyników wyszukiwania i osiągnięcie wysokich pozycji. Niemniej jednak, aby tego dokonać należy dokonać szeregu prac na wielu płaszczyznach serwisu internetowego. Natomiast z całą pewnością można zagwarantować, że środki przeznaczone na optymalizację strony to najlepsza inwestycja marketingowa jaką można podjąć w celu wypromowania serwisu w internecie.

 

Co to jest optymalizacja stron?

Optymalizacja strony internetowej to nic innego jak dostosowanie wszystkich jej parametrów w taki sposób, aby uzyskać jak najlepszą ocenę ogólną witryny i osiągnąć wysokie pozycje witryny w wynikach wyszukiwania. 

 

Dlaczego warto przeprowadzić optymalizację strony WWW?

  • optymalizacja serwisu internetowego to wyższe pozycje w Google
  • większa szybkość indeksowania treści to większa ilość użytkowników
  • optymalizacja strony internetowej to niższe koszty za reklamę w Google
  • poprawa user experience - doświadczenie użytkownika
  • podniesienie współczynnika konwersji CRO i zysków KPI
  • zwiększenie liczby użytkowników strony poprzez poprawę CTR
Dlaczego warto przeprowadzić optymalizację strony internetowej OzonMedia

Treść na stronie internetowej

Jedną z podstawowych kwestii optymalizacji strony internetowej jest odpowiednia treść, content umieszczony w obrębie witryny. Treść wpływa bezpośrednio na słowa i frazy kluczowe wobec jakich strona internetowa występuje w wynikach wyszukiwania. Treść jest również bardzo ważnym czynnikiem decydującym o zachowaniu użytkowników witryny. To od treści zależy ile czasu spędzają na naszych stronach i czy decydują się na jej udostępnienie np. poprzez serwisy społecznościowe.

Tytuły stron internetowych witryny

Kolejnym ważnym czynnikiem rankującym stronę internetową w wyszukiwarkach są odpowiednie tytuły podstron znajdujących się w obrębie naszej witryny. Tytuły podstron powinny być unikalne i ściśle związane z tematyką każdej ze stron. W tytułach powinny znajdować się wyrażenia kluczowe dla danej podstrony. Te kwestie i wiele innych związanych z tytułami (title) stron witryny decydują o wynikach jej wyszukiwania i indeksowania, ale również w związku z tym, iż są wyświetlane bezpośrednio w wynikach wyszukiwania to decydują o ich potencjalnym kliknięciu przez użytkownika wyszukiwarki.

Znaczniki Keywords Title Description 

Wspomniane znaczniki meta Description i Keywords oraz znacznik Title to znaczniki HTML, które informują roboty Google o treści i zawartości danej strony internetowej. Znaczniki te zawierają informacje o każdej stronie, ale znaczniki meta (prócz title) nie mają wpływu na wyniki wyszukiwania i pozycję strony w Google. Mają one natomiast olbrzymie znaczenie dla CTR strony internetowej, czyli ilości kliknięć w zestawieniu do ilości wyświetleń w wyszukiwarce.

Adresy url stron internetowych

Prawidłowa optymalizacja adresów url to tzw. "friendly url", czyli adresy sugerujące zawartość witryny lub jej stron internetowych. Adresy url mają ogromne znaczenie z pozycji widzenia użytkownika, który nabiera pewności i zaufania, korzystając z witryny posiadającej odpowiednio zoptymalizowane adresy url. Drugim ważnym czynnikiem dla którego należy optymalizować adresy url to roboty wyszukiwarek, które zwracają szczególną uwagę na tą część każdej strony internetowej.

Optymalizacja grafiki na stronie

Grafiki, obrazy i ilustracje umieszczone na stronie internetowej powinny zostać opisane we właściwy sposób z użyciem odpowiednich znaczników: Alt i Title. Wyszukiwarki nie potrafią odróżnić obrazów i odpowiednio ich zaindeksować, dlatego właśnie niezbędne jest opisanie ich w taki sposób, aby wyszukiwarka wiedziała co prezentują i potrafiła je właściwie zaindeksować.

Efekty optymalizacji stron pod kątem SEO

Optymalizacja strony internetowej to podstawa do wysokich pozycji w Google
Zwiększ efekty pozycjonowania i wykonaj optymalizację strony

+100

Optymalizacji stron internetowych

51%

Średnie zwiększenie ruchu

270%

Średnia zwiększenie konwersji

29%

Zmniejszenie kosztów konwersji

Odpowiednia optymalizacja strony internetowej, bloga lub sklepu internetowego dla wyszukiwarek internetowych jest podstawą do osiągnięcia wysokich pozycji Twojej witryny w wyszukiwarce internetowej Google.

Optymalizacja SEO - najczęstsze pytania:

Jak poprawić czas wczytywania się strony?

Czas wczytywania strony WWW jest jednym z czynników rankingowych Google. Warto jednak pamiętać, że czas w jakim wczytuje się strona internetowa jest ogromnie ważny dla użytkownika. Zbyt długi czas oczekiwania na pojawienie się strony lub jej elementów może doprowadzić do natychmiastowego opuszczenia witryny przez usera. Przyjmuje się, że czas wczytywania się strony nie powinien być dłuższy niż 2 sekundy. Należy zadbać o to, aby witryna internetowa była odpowiednio zoptymalizowana pod tym kątem, a czas jej wczytywania był możliwie najkrótszy.

Jak optymalizować grafikę na stronie?

Prawidłowa optymalizacja grafiki na stronie internetowej lub w sklepie internetowym to kolejny z czynników rankingowych wyszukiwarki Google. Wszystkie grafiki na stronie powinny posiadać prawidłowe opisy title i alt. Opisy powinny być zgodne z tym co przedstawia grafika, zdjęcie umieszczone na stronie, a sama grafika powinna nawiązywać tematycznie do treści znajdującej się w jej obrębie. Ważnym elementem dotyczącym grafiki wykorzystywanej na stronie jest jej optymalizacja pod kątem jakości i rozdzielczości. 

Optymalizacja kodu strony - jak to zrobić?

Odpowiednia i prawidłowa optymalizacja kodu strony internetowej to podstawa do osiągnięcia wysokich pozycji w Google i podstawa do rozpoczęcia skutecznego pozycjonowania witryny internetowej. optymalizację kodu strony WWW najlepiej zlecić specjalistom w tej dziedzinie. W tym obszarze nie można pozwolić sobie na półśrodki lub błędy, które mogą niweczyć prace pozycjonera i efekty pozycjonowania. Optymalizację kodu strony należy sprowadzić do takich czynników jak: treść, frazy kluczowe, znaczniki keywords, title, description, nagłówki strony. Optymalizacji należy poddać również grafikę, skrypty i css.

Jak optymalizować meta dane na stronie WWW?

Prawidłowa optymalizacja meta danych na stronie to jeden z ważniejszych czynników rankigowych SEO. Prawidłowe wypełnienie takich meta danych jak: tytuł strony - title, opisy strony - description i ewentualnie keywords -  z którego Google już nie korzysta, wpływa w istotny sposób na ranking w wyszukiwarce. Elementy te powinny być uzupełnione zgodnie z treścią strony i z wykorzystaniem najważniejszych dla nas fraz kluczowych, którymi powinna być nasycona strona w odpowiednim stopniu. Prawidłowe meta dane to jeden z ważniejszych czynników rankingowych wyszukiwarki Google.

Jak optymalizować sklep internetowy pod SEO?

Optymalizacja SEO sklepu internetowego nie różni się w zasadzie niczym od optymalizacji zwykłej strony internetowej. Jedyna różnica tkwi w obszarze prac jakie należy wykonać i ze względu na swoją strukturę, optymalizacja sklepu internetowego jest znacznie większym przedsięwzięciem, niż optymalizacja bloga czy strony firmowej, która posiada zazwyczaj kilka zakładek, plus ewentualnie firmowego bloga. Niemniej jednak należy pamiętać, iż to witryna sklepu internetowego sprzedaje i należy poświęcić jej stosunkowo więcej uwagi niż wizytówce firmowej.

Pozycjonowanie, optymalizacja - co ważniejsze?

Nie ma skutecznego pozycjonowania bez uprzedniej prawidłowej optymalizacji serwisu internetowego. Każdą strategię pozycjonowania strony internetowej, bloga lub sklepu internetowego należy poprzedzić właściwą i przemyślaną optymalizacją SEO. Tylko prawidłowo przygotowana strona pod kątem SEO i przemyślana strategia optymalizacji witryny, pozwoli na osiągnięcie satysfakcjonujących wyników w strategii pozycjonowania. Osiągnięcie wysokich pozycji w wyszukiwarce Google, bez uprzedniej prawidłowej optymalizacji strony WWW, może skończyć się niepowodzeniem.

Masz pytania?
Jesteśmy po to aby Ci pomóc!

☎ 72-52-52-522

Zadzwoń i dowiedz się jak możemy Ci pomóc

Opowiedz nam o swoim projekcie

Pozwól nam pomóc Twojej firmie 

Przygotujemy dla Ciebie kompletną i profesjonalną optymalizację Twojej strony internetowej pod kątem SEO

Skontaktuj się z nami, wykorzystaj potencjał internetu i Twojej firmy. Optymalizacja SEO pod kątem wyszukiwarek to niezbędny element wyższych pozycji w Google. Napisz do nas!

Referencje

Zobacz wszystkie
Pola oznaczone * są wymagane

Prosimy, abyś podał nam szczegóły rzeczy do sprawdzenia, oraz jaki będzie najlepszy czas na kontakt telefoniczny z Tobą.

Wyrażam zgodę na przechowywanie przeze mnie przesłanych informacji w celu umożliwienia odpowiedzi na moje zapytanie przez Agencję UPSEO SEO & SEM. Więcej.

Odpowiedz na poniższe pytanie jeżeli nie jesteś robotem: